Chci se přidat! Ceny služeb Rezervační systém
forum iuris
forum iuris

„Všichni budeme jednou freelanceři…“
– Ash Maurya

Služby

Poskytnutí všech možných služeb, které advokátovi usnadní práci, je řekněme hardware projektu. Jde o to, aby práce byla efektivnější, odpadla člověku mimoprofesní agenda, měl základní servis a zázemí kamenné kanceláře v době, kdy jej potřebuje, ovšem za podstatné minimalizace nákladů. Oproti ostatním sdíleným kancelářím a hubům jde o prostor souladný s advokátními předpisy.

Víme, že je mnoho kolegů, které doba nebo i životní styl a snaha vybalancovat soukromý a profesní život přiměla k tolik skloňované home office. Nicméně tím neodpadá samozřejmě potřeba sejít se s protistranou, potkat se s klientem, prodiskutovat kauzy s kolegy, nebo si prostě jen nasdílet po jednání čerstvé emoce, jakže to teď soudí náhradu škody proti státu na Praze XY, jak je hezké vést rodinný spor např. v Kolíně, že je snazší udělat skype hovor s obviněným než jezdit např. do Bělušic nebo jak to udělat, když je člověk přizván k soudu v cizím státě k on-line soudnímu řízení.

Tím chceme říct, že základní služby, které spočívají zhruba v nabídce níže uvedených, jsou samozřejmostí, i když v praxi víme, že např. ASPI Premium, nebo vysokorychlostní internet nemusí mít každý, ale doufáme, že právě pracovní prostředí, které se zde vytvoří, bude mít kreativní potenciál samo o sobě.

Vybavení prostoru

  • 18 sdílených pracovních míst
  • Dvě jednací místnosti
  • Vysokorychlostní internet
  • Kuchyň, recepce a klidové zóny
  • Pohodová terasa s internetovým pokrytím
  • Uzamykatelné boxy

Služby on-line

e-Identita

se skládá z vlastní e-mailové adresy VaseJmeno@forumiuris.cz a vlastní webové stránky, kterou společně s vámi připravíme na adrese forumiuris.cz/VaseJmeno

e-Kancelář

zahrnuje systém Praetor, ve kterém snadno a odkudkoli spravujete své elektronické spisy, příchozí a odchozí poštu, která je napojena na vaši datovou schránku, lhůty a přehled soudních jednání, která jsou napojeny na infosoud, vykazování činnosti na spisech a následnou fakturaci. E-kancelář dále zahrnuje systém ASPI Premium, právní informační systém s aktuálním zněním právních aktů, komentáři k jednotlivým zákonům a odbornými články, stejně tak systém zahrnuje nepřeberné množství judikatury.

Zaškolení + servis + přístup 24/7

K systémům je poskytováno vstupní zaškolení a následný servis. Přístup k uvedeným systémům je možný odkudkoli 24 hodin 7 dnů v týdnu.

Další služby

Journal

ve foru dáváme advokátům možnost publikovat vlastní články a judikaturu, vše snadně a komfortně s naší asistencí

Seminar

ve foru nabízíme platformu pro workshopy, semináře a další sebevzdělávání, usnadníme advokátům získat zkušenosti nebo je předat dále

Notář

ve foru budete moci využít služby spřízněné a dlouholeté kolegyně JUDr. Julie Pokorné, notářky v Plzni

Daňový poradce

ve foru budete moci využít služby dlouhodobě spolupracující daňové poradkyně Ing. Dany Morávkové

forum iuris
forum iuris

S čím vám pomůžeme?

01

Chcete snížit náklady na výkon samostatné advokacie?

02

Potřebujete reprezentativní kancelář, ale ne 24 hodin 7 dnů v týdnu?

03

Nechcete už s klienty vysedávat po kavárnách a foodcourtech?

04

Potřebujete reprezentativní místo v centru k jednorázovému jednání s klienty?

05

Kancelář 3 minuty od Městského soudu v Praze, 10 minut od Justičního paláce Na Míčánkách?

06

Zajímá vás inovativní způsob výkonu samostatné advokacie?

07

Hledáte cestu, jak lépe vybalancovat pracovní a osobní život?

forum iuris
forum iuris

Kdo si u nás najde místo?

01

Typický samostatný advokát

typický freelancer, už takto funguje, chce snížit náklady - má sekretářku pronájem atd. a už „je toho moc“ (nebo je nemá a chtěl by mít), nechce se scházet s klienty v kavárně a dělat si poštu.

02

Nespokojení spolupracující advokáti

pracovali v advokátní kanceláři, jsou zvyklí na určitý standard, chtějí se věnovat hlavně právu a práci s klientem, ale nemjí dobrou zkušenost se spoluprací s AK.

03

Mladý advokát

má svou klientelu, chce službu poskytovat na úrovni, náklady na samostatnou kancelář jsou vysoké, chce pracovat od začátku za podmínek, které měl jako koncipient v advokátní kanceláři.

04

Matky, otcové

lidé kladoucí důraz na life balance - potřebují a hledají velkou flexibilitu a zároveň nízké náklady.

05

Menší flexibilní advokátní kancelář

kolegové, kteří mají svoji advokátní kancelář, ale pracují flexibilně

06

Senior advokáti

utlumují pomalu činnost, tedy i náklady, ale chtějí zůstat ve hře, dělat jen pár svých věcí a třeba být součástí komunity, přenášet dál zkušenosti.

07

„Start–upoví“ advokáti

chtějí založit s kolegy kancelář, ale zatím nemají prostředky, potřebují se někde scházet a pracovat společně na spisech.

08

Spolupracující kolegové

kolegové, kteří si společně pronajímají kanceláře a dělí se o náklady

09

Satelitní advokáti

do centra potřebují na schůzky, občas, jinak pracují z domova, poblíž Prahy, na okraji (možná ale i v rámci vzdálenějšího okolí).

10

Advokáti kamarádi

pracují samostatně, ale chtějí se společně potkávat i na profesní rovině.

11

Mediátoři

Klient

Pro žádného advokáta nesmí klient zůstat stranou. Proto i když prostor cílí primárně na servis pro advokáty, nedílnou součástí jsou samozřejmě i potřeby jejich klientů.

Klienti zde mohou ocenit zejména příjemné prostředí recepce, kde dostanou dobrou kávu, stejně jako dvě jednací místnosti, v případě hezkého počasí je možnost jednat s klientem i na terase. Snaha o příjemné prostředí, kde se i klienti budou cítit dobře byla provázena řešením prostoru od počátku. Stejně tak reprezentativní prostor s určitým zázemím je přínosem.

Vaši klienti ocení, že pracujete se zázemím obdobným advokátní kanceláři, ale přitom vzhledem k nižším nákladům můžete nabídnout sazbu, která je na trhu kompetitivní.

Další aktivity

Prostory jsou k dispozici všem kolegům, kteří by u nás chtěli dělat jakékoli vzdělávací akce, workshopy, semináře.

forum iuris
forum iuris

Časté dotazy

01

Pro koho jsou služby?

Pro advokáty, rádi ale přivítáme i daňové poradce a mediátory.

02

Je prostor souladný s advokátními předpisy?

Ano. Celkové řešení prostoru odpovídá požadavkům na soukromí klientů, stejně tak jako oddělená pracovní místa v oddělené místnosti zaručují maximální zachování povinnosti mlčenlivosti. Jde o profesně konformnější službu advokáta než v běžném hubu, nebo kavárně.

03

Může se připojit i advokátní kancelář?

Ano, jsme velmi flexibilní, stejně tak nyní i prostor. Menší flexibilní advokátní kanceláře určitě vítáme, přijďte se podívat.

04

Mohu si služby dovolit?

Určitě, ceny jsou nastaveny primárně podle času, který zde odhadem člověk bude chtít strávit, nicméně jsme velmi flexibilní ke konkrétním požadavkům konkrétních kolegů.

05

Musím využívat e-identitu?

Nemusíte. Je součástí balíčku, ale není nutností. Elektronická identita se skládá v podstatě z e-mailu a samostatného webu pro každého kolegu, stejně tak jako vytvoření osobního hlavičkového papíru a vizitek. Dle nás jsou profesní e-mailové adresy velmi užitečné pro kolegy, kteří nemají vlastní profesní e-mailové adresy a využívají služby veřejných serverů. Webové stránky jsou zase výhodné jako reklama, kdy v rámci propagace fora budou zviditelněné i jednotliví advokáti, kteří zde stránky budou mít.

06

Musím využívat e-kancelář?

Nemusíte. Opět je v balíčku, protože jsme přesvědčení, že jde o skutečnou úlevu, zefektivnění a zkvalitnění práce, nicméně není povinností.

07

Musím využívat pracovní místo?

Ani pracovní místo využívat nemusíte, někdo bude preferovat využívat více e-kancelář a ostatní služby, jako třeba jednací místnosti, i na takové službě se lze dohodnout.

08

Mohu si někde nechat své věci?

Ano k dispozici jsou v určitém množství uzamykatelné skříňky.

09

Mohu spolupracovat na kauzách s kolegou?

Ano, jde o inovaci v práci na spisech, kdy můžete konkrétní osobě umožnit přístup do vašeho spisu, což v případě samostatných licencí služby elektronické kanceláře není možné.

Máte jiný dotaz?

Napište nám, zavolejte, stavte se! Moc rádi vám osobně zodpovíme všechny dotazy a vymyslíme společně s vámi, jak může forum iuris usnadnit práci právě vám.

Chci se zeptat...
forum iuris