Jsem advokát a chci to jinak
forum iuris
forum iuris

„Všichni budeme jednou freelanceři…“
– Ash Maurya

Aktuality

Květnová masterclass přinese komplexní pohled na mediaci: 28.5. od 17:00

4. května 2024
forum iuris aequitas forum iuris MasterClass

Narcismus a dynamika toxických vztahů v občanskoprávních sporech 4. 4. od 17 hod

19. března 2024
forum iuris aequitas forum iuris MasterClass

Genderové stereotypy v advokacii? Jak to vidí...

19. března 2024
Advokátní deník Média rovné příležitosti

V rámci forum iuris MasterClass proběhl kurz právního psaní s Blankou Čechovou

14. listopadu 2023
forum iuris MasterClass
Aktuality

Co je forum iuris?

V českém prostředí jde o novou službu pro advokáty, ale i jejich klienty. Jde o inovaci způsobu výkonu praxe samostatného advokáta – záměrem je vytvořit místo, které k tomu bude poskytovat perfektní zázemí a veškeré podmínky.

Služby jsou navrženy tak, aby se přizpůsobily potřebám a stylu práce každého advokáta. Nicméně projekt právě vzniká, je tedy velmi tvárný a pojme i menší advokátní kanceláře či spolupracující advokáty, kteří pracují na flexibilním základě. Základním přínosem je poskytnutí pracovních podmínek na úrovni advokátní kanceláře s minimálními náklady.

Dalším podstatným přínosem je sdílení profesních a osobních zkušeností a možnosti profesní seberealizace formou odborných workshopů nebo publikace článků na platformě, která bude součástí fora.

Náš příběh

Myšlenka vznikla spontánně a ještě spontánněji se tvoří. Zrodila se někdy koncem srpna 2021. Původně vznikla z frustrace způsobené nedostatkem svobody spolupracujícího advokáta. Tak se zrodil nápad jak spojit to nejlepší z obou, tedy profesní podmínky, které advokátní kancelář poskytuje, a svobodu samostatného výkonu advokacie.

Samotná fyzická realizace prostoru začala někdy v polovině listopadu 2021, kdy zde opravdu chci poděkovat všem lidem, kteří se zúčastnili. V době před Vánoci, kdy každý má všeho dost, se sešla skupinu lidí, kteří s námi pracovali, ať šlo o byznysově dobře míněné rady, po tvorbu značky a webu, poskytování služeb e-kanceláře nebo o stavební práce, a podpořili nás, že jsme základní koncept projektu i fyzickou rekonstrukci měli před Vánoci, tedy za cca měsíc skoro hotové. Nyní je prostor připravený k užívání a určitě si ho přijďte vyzkoušet. Jde o příjemné podkrovní prostory v centru, ač velmi klidné, s terasou a vlastně, jak s kolegou nyní zjišťujeme, i s dobrou energií. Možná se bude hodit v rámci mediace, kdy i mediátoři by si zde mohli najít pravidelné místo k práci.

Co chceme říci je, že přivítáme každého, kdo by se chtěl účastnit a prostor jakkoli svým přínosem profesním či osobním tvořit, ale i toho, kdo by chtěl pouze využívat služby.

Tým

Bez skvělých lidí nejsme ničím...

Mgr. Markéta Chudáčková - Founder

Mgr. Markéta Chudáčková

Founder

Mgr. Filip Loubal - Operation Manager

Mgr. Filip Loubal

Operation Manager

Natálie Šeborová - Consultant

Natálie Šeborová

Consultant

JUDr. Vladimír Zeithaml - Mentor

JUDr. Vladimír Zeithaml

Mentor

Spolek
forum iuris aequitas

Společně s prostorem forum iuris jsme vytvořili také spolek, který má za cíl podporovat vše dobré a prospívající jak v rámci projektu, tak také jakékoli aktivity, které směřují k posílení povědomí o základních právech v teorii i praxi.

Advokáti zde najdou podporu při vzdělávání formou workshopů, seminářů se zaměřením zejména na uplatňování základních práv účastníků ve sporech.

Klienti zde najdou maximální podporu ve věcech, které mají smysl vést až k ústavnímu soudu.

Pro klienty máme navíc připravené pro bono pátky, kdy nabízíme posouzení případu a návrh dalších kroků zdarma, v některých vybraných případech i zastupování kauzy.

forum iuris

forum iuris

První pražský sdílený prostor pro advokáty

Uruguayská 11, Praha 2 – Vinohrady
+420 606 678 573
office@forumiuris.cz
Sledujte nás – LinkedIn  /  YouTube

Pište, volejte Stavte se

Děkujeme za podporu

ASPI Wolters Kluwer Praetor - komplexní a přehledný systém pro efektivní řízení advokátní kanceláře
Tady forum iuris – Uruguayská 11, Praha 2 – Vinohrady

Uruguayská 11, Praha 2 – Vinohrady

Navigovat
forum iuris